ZŠ a MŠ Kozojedy, okres Plzeň-sever, p.o.

☎ +420 603 163 945     ✉ zskozojedyps@seznam.cz

„Buďme rodinnou školou, kde všichni – dítě, učitel i rodič – táhnou za jeden provaz.“
saint-nicholas-gd316dcf7e_640

Mikuláš ve škole a školce

V pondělí 5. 12. navštívil naši školu už tradičně Mikuláš s čerty a anděly, pod jejichž maskami se skrývali naši deváťáci. Hodní, pilní a snaživí žáci byli pochváleni a obdarováni. Stejně tak ti zlobivější, kteří si ale svou odměnu museli zasloužit splněním trestu v podobě dřepů.

Ostřílení starší žáci už věděli, co čekat. Čerti pro ně byli spíše příjemným a očekávaným zpestřením. Ale také ti mladší byli stateční a šikovní, i když nějaká ta slzička ukápla. To ale vždy rychle přispěchala na pomoc paní učitelka a svým objetím dodala potřebnou odvahu.

Naši nejmladší, žáčci MŠ, předvedli obzvlášť velkou dávku odvahy. Někteří si dokonce troufli pohladit i čertův chlupatý kožíšek. Ti méně smělí pohladili alespoň bílá křídla anděla. No a prvňáci? Ti se rozhodně zahanbit nenechali. Všichni do jednoho byli natolik odvážní, že se šli dobrovolně podívat do tmavého červeného pekla s tajuplnou hudbou.

V každé třídě jsme slyšeli krásné písničky, které si žáci pro delegaci připravili. A rozhodně nešlo pouze o nám známé klasické koledy. V repertoáru se objevily i vánoční písně v angličtině. Bylo vidět, že žáci se na návštěvu poslů z pekla náležitě připravili. Nakonec všichni Mikulášovi slíbili, že své hříchy během roku napraví – ostatně jako každý rok. :o)

Deváťáci si den D pečlivě připravovali několik týdnů dopředu, aby vše klaplo podle jejich představ a naplnili očekávání mladších spolužáků. U bojácných malých žáčků předvedli čerti i notnou dávku empatie a ubrali vždy v pravou chvíli, aby děti neděsili.

Tímto jim ještě jednou za hezký den děkujeme a už se těšíme na čtvrtek 22. 12., kdy nás čeká vánoční dopoledne v kulturním domě pod jejich vedením.

Sdílet příspěvek:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email