ZŠ a MŠ Kozojedy, okres Plzeň-sever, p.o.

☎ +420 603 163 945     ✉ zskozojedyps@seznam.cz

„Buďme rodinnou školou, kde všichni – dítě, učitel i rodič – táhnou za jeden provaz.“

Pobyt v Anglii

V předposledním školním týdnu se uskutečnil dlouho očekávaný zájezd do Velké Británie, kterého se zúčastnilo 9 žáků z 2. stupně s pedagogickým doprovodem. Spolu s námi se do Spojeného království vypravili i žáci ZŠ Chrást. Šestidenní program (počítáno včetně cesty tam a zpět) byl nabitý zajímavými místy doslova od rána do večera. Kolem půl osmé ráno jsme odjížděli z hostitelských rodin, kam jsme se vraceli až kolem osmé hodiny večer!

První den jsme navštívili přímořské městečko Brighton, kde jsme vyjeli skoro do oblak (138 m vysoko) pohyblivou rozhlednou ve tvaru talíře British Airways i360, pochutnali jsme si na tradičním fish and chips, navštívili jsme zábavní molo Brighton Pier a odpočinuli si na pláži.

Druhý den jsme v dopoledních hodinách navštívili městečko Beaulieu s bývalým cisterciáckým a viktoriánským opatstvím, kde se nachází i muzeum motorismu. To zaujalo nejen mužskou část osazenstva, ale i dámy, neboť opravdu bylo, na co se koukat! Odpoledne jsme si prohlédli monumentální katedrálu v Salisbury, kde je vystavena Magna charta libertatum (Velká listina základních práv a svobod). Také jsme navštívili nejslavnější megalitickou památku na světě – Stonehenge, zahalený mnoha tajemstvími.

Pro milovníky přírody byl jako stvořený další den, ve kterém jsme se nejprve prošli po Jurském pobřeží s nádhernými a dech beroucími křídovými útesy, viděli Durdle Door, bránu ve skále a smočili uťapkané nožky v Atlantském oceánu. Také jsme si prohlédli zříceninu hradu Corfe Castle, kterému ani drobný deštík neubral na kráse. Posledním bodem programu bylo městečko Bournemouth, kde jsme nakoupili nádherné věcičky pro potěšení našich blízkých.

Doslova třešničkou na dortu byl poslední den v Londýně – prošli jsme ta nejznámější místa, např. Buckingham Palace, Hyde Park a St. James Park, Trafalgar Square, Westminster Abbey, White Hall, Soho, China Town i další místa. Londýn jsme viděli i z výšky z vyhlídkového kola London Eye, odkud jsme si na dálku prohlédli i další památky Londýna a nebyli tak vůbec o nic ošizeni.

Troufám si napsat, že nikdo ze zúčastněných nelituje a na celý zájezd bude vždy rád vzpomínat.                                                               

Mgr. Monika Dibelková

Sdílet příspěvek:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email