ZŠ a MŠ Kozojedy, okres Plzeň-sever, p.o.

☎ +420 603 163 945     ✉ zskozojedyps@seznam.cz

„Buďme rodinnou školou, kde všichni – dítě, učitel i rodič – táhnou za jeden provaz.“

Projekt 77

Dne 6.6.2022 vyrazili tři žáci 9. třídy na první část dvou týdenního projektu do Pasova v Německu. Projekt 77 je zaměřený na události holocaustu, které jsou připomenuty divadelním představením.

V pondělí 6. června jsme vyrazili z Plzeňského hl. nádraží vlakem do Pasova. Cesta trvala okolo čtyř hodin, protože jsme museli několikrát přestupovat. Po příjezdu jsme se seznámili s ostatními pěti Čechy a osmi Němci. Poté naše cesta ale započala na hrad Oberhaus, kde jsme byli ubytovaní. Následující dny jsme probírali téma Holocaustu a připravovali jsme se na divadelní představení.

Náš čas ovšem nebyl jen na hradě, ale zavítali jsme i do centra města ke kameníkovi. Pracovali jsme zde na menším pomníku obětem holocaustu. Strávit jeden den a dvě dopoledne na práci byla zábava. Tento pomník bude posazen v Letech u Písku.

Jeden den byl příjemný u přehrady, kde jsme se koupali, ale pak nás zarazil příběh tohoto místa, protože zde dříve stával pracovní tábor a vězni zde museli stavět onu přehradu.

Nakonec přišel i Den-D. Představení, v dobovém oblečení uprostřed města, trvalo asi patnáct minut, ale i přesto mělo úspěch. Celkově jsme tímto chtěli připomenout jména obětí nacistického režimu v Pasově a říct pár otázek.

V neděli byl čas jet domů a loučení bylo trochu obtížné. I přesto se těšíme na druhé kolo v Letech u Písku. Tímto vás chceme pozvat na vystoupení zde, které nejspíše bude 10. 7. 2022. Upřesníme na stránkách školy.

Vít Havlíček, Adéla Heidenreichová, Magdaléna Řenčová

Sdílet příspěvek:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email