V říjnu navštěvují žáci 8. třídy veletrh středních škol „Posviť si na budoucnost“ v Plzni, kde využívají možnosti získat mnoho důležitých informací o oborech na středních školách Plzeňského kraje. V rámci pracovních činností mají v rozvrhu předmět Volba povolání, který jim pomáhá při rozhodování o budoucí kariéře.
Žáci 9. třídy každoročně na podzim jezdí na workshop na Pracovní úřad v Plzni, kde se seznamují s možnostmi pracovního trhu. Někteří žáci si mohou polepšit v celkovém součtu bodů při přijímání na střední školy díky účasti v různých soutěžích. Letos získají „bodíky navíc“ Lucie Lomičková za účast v okresním kole Olympiády v českém jazyce a Karolína Krevová za reprezentaci v okresním kole Olympiády v angličtině, kde skončila na krásném 4. místě, přičemž byla jen o 2 body od místa prvního.
V současnosti se většina žáků připravuje na složení přijímacích zkoušek. Přejeme jim, aby se jim zkoušky vydařily a aby se všichni dostali na své vysněné školy, jako tomu bylo v předcházejících letech.
8. třída v DEPO Plzeň – Posviť si na budoucnost Mgr. Hana Slachová, výchovná poradkyně
